Noel Baba Bu Yıl Sizin Evinize de Gelecek ...

Projenin Yapım Özellikleri


Dünya’nın en güzel yerlerinden olan kentimize ve ülkemize inanç turizmi / Noel Baba ile ilgili geniş kapsamlı ve halkın bilinçlenmesine yönelik şu ana kadar bu denli büyük bir uluslararasi belgesel projesi ve bu yöndeki faaliyetler yapılmamıştır. Bu proje değerlerimizin korunması için destekçimizin yaptığı yatırımların nasıl bir sonuç verdiğini göstermek açısından çok önemli bir çalışmadır. Bu nedenle proje destekçinin, sadece sanat ve bilime yapılan bir desteği değil, kültür bilinci ve korunmasına da yani sosyal sorumluluk anlamında da önemli bir destek olacaktır. Proje kapsamında ulusal tabanda da etkinlikler, tanıtımlar ve birçok çalışma ile bilinçlendirme faaliyetleri sürdürülecektir. Adı geçen etkinlikler proje geliştirme aşamasında daha da detaylandırılacaktır.

 

Yapılacak proje uluslararası, ulusal ve yerelde basının ilgisini ciddi anlamda çekecektir. Halkında yoğun ilgisinin olacağı bu projenin hedef kitlesi kent halkı ve genel hedef kitlesi olan ülke halkına yönelik olacaktır. Projenin başlaması ve duyurulması ile birlikte ulusal basının ilgisi de haliyle çoğalacaktır. Destekçimizin desteği sadece basında değil, etkinlik aşamasındaki tanıtımlar ile de çekim yapılan her yere taşınacaktır. Proje, Saint Nicolas’ın yaşam öyküsünden hareketle Patara – Demre – Saint Nicolas Adası üçgeninin kültür turizmi açısından tanıtımını yapan 30 sayfalık bir kitap ve 30 dakikalık bir belgesel film çalışmasından oluşmaktadır. 

 

Filmin yapımında ileri düzey görsel kayıt ve kurgu teknolojisi kullanılacaktır. 4K / HD formatlı çekimler, günümüz sinema sektörünün kullandığı özel ses ve görüntü efektleriyle kurgulanacaktır. Kitap ve film 15 dilde hazırlanması öngörülmektedir. Belgeselde ilk beş dilin seslendirmeyle diğer dillerin alt yazıyla yer alması planlanmaktadır. Ancak bu planlama, tanıtım ve dağıtım stratejisine bağlı olarak uygulayıcı firma tarafından değiştirilebilir.