Noel Baba Bu Yıl Sizin Evinize de Gelecek ...

Proje Hizmet ve Sonuçlar


Proje, Türkiye’nin inanç turizmi merkezleri arasında yer alan ve Saint Nicholas’ın yuvası kabul edilen Demre’nin dünya Hıristiyanları tarafından tanınmasına ve Demre için “varış noktası” kimliğiyle güçlü bir kent markası oluşturulmasına hizmet edecektir. ülke turizm anlayışının merkezinde bulunan ve tüm dünyaca itibari kabul edilen destekçimizin, dünyada ve ülkemizde turizm, sanat ve sosyal sorumluluk kimliğiyle güçlü bir marka oluşturulmasına da destek verecektir.

 

Proje süreci ve izleyen dönemde yapılacak PR çalışmaları sonucunda, Demre’de donanımlı bir turizm kenti oluşturulması, ilgili yan turizm etkinliklerinin geliştirilmesi ve toplam turist sayısı ile turizm gelirlerinde kayda değer bir artış sağlanması gibi, görülebilir ve ölçülebilir sonuçlar elde edilecektir. 

 

Projenin, Saint Nicholas Kilisesi’nin yanı sıra, antik Myra kenti, antik liman Andriake ve Saint Nicholas’ın Batı Akdeniz’deki yaşam üçgenini oluşturan Patara – Derme – Gemiler Adası (St. Nicholas Adası) bölgesinin toplam turizm girdilerinin artışına da katkı sağlayacağı düşünülmektedir.