Noel Baba Bu Yıl Sizin Evinize de Gelecek ...

Proje Basın BültenNoel Baba bu yıl sizin evinize de gelecek...


Nasıl mı?.. Yiğit Şirketleri tarafından hazırlanan “Noel Baba / Saint Nicholas’ın Gerçek Yaşam Hikayesi” adlı belgesel, yakında dünya çapında izleyicisiyle buluşacak.


Patara’da doğan ve Antalya’nın Demre ilçesinde yaşayan Aziz Nicholas, yüzyıllardan beri Noel Baba adıyla tanınıyor. Günü ülkeden ülkeye değişse de her yeni yıl döneminde çocuklara hediyeler dağıtan Aziz Nicholas gerçek yaşamında da çocuklara ve denizcilere yaptığı yardımlarla biliniyor.

 

Yapımcılığını Serkan Yiğit’in üstlendiği Saint Nicholas belgeseli, yaklaşık dokuz yıllık bir çalışmanın ürünü. 2016 yılında belgeselin ön çekimlerine başlayan ekip, önemli bir akademisyeni de misafir etmişti. Belgesel film için özel bir röportaj veren Vatikan Üniversitesi'nden Profesör Vincenzo Ruggieri, aynı zamanda sahadaki gözlem ve bulgularıyla da çalışmaya katkıda bulundu. Film, Türkiye’nin yanı sıra dünyadan önemli akademisyenlerin, uzmanların ve gazetecilerin katılımıyla Noel Baba’nın gerçek yaşamını belgelemeyi, bilinmeyene ışık tutmayı hedefliyor...